Chór kameralny „LEGATO”

Autor: Grażyna

Bez nazwy-1

Chór kameralny „Legato” od dawna zadziwia swoim śpiewem.

Piekarska młodzież zasilająca szeregi chóru, udowodniła, że śpiew to najlepsza forma wychwalania Boga. Idealnie dobrane głosy, chęć i wspólna pasja sprawiły, że nie tylko parafianie, ale i goście mogą w szczególny sposób uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych w piekarskiej bazylice. Chór nagrał płytę. Oprócz kolęd posłuchać możemy hymnu ŚDM 2016 – nagranego na pamiątkę zakończonego niedawno Roku Miłosierdzia. Płytę można nabyć w centrum pielgrzymkowym, w kiosku na Rajskim Placu.

UWAGA KONKURS!

Proszę podać dokładne daty rozpoczęcia i zakończenia Roku Miłosierdzia
Nagrodą w konkursie jest płyta Chóru „Legato”

Powodzenia 🙂


Chór powstał w roku 2006, kiedy to grupa piekarskiej młodzieży kochająca śpiew założyła zespół wokalno-instrumentalny. Początkowo repertuar stanowiły typowe piosenki religijne, z czasem sięgnęliśmy po utwory wielogłosowe. Chociaż skład zespołu ulega dynamicznym zmianom, przez minione lata udało się nam opracować całkiem pokaźny zbiór literatury muzycznej. Kiedy naszym przygotowaniem zajęła się fachowa dyrygentka, możliwe było aspirowanie do wyższych celów. W ten sposób w roku 2015 zajęliśmy II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Patorałek w Będzinie w kategorii schol liturgicznych.
Zasadniczo spotykamy się na 2-godzinnej próbie raz w tygodniu. Kiedy przygotowujemy się do śpiewu podczas jakiegoś ważnego wydarzenia częstotliwość prób zwiększa się. Aktualnie w zespole śpiewają zarówno uczniowie, jak i studenci oraz młodzież pracująca.
Eucharystia jest naszym najcenniejszym skarbem, dlatego staramy się, by nasz śpiew bardzo mocno korespondował z treścią słowa Bożego przeznaczonego na dany dzień oraz był adekwatny do przeżywanego okresu liturgicznego.
Swoją obecnością towarzyszymy liturgii Triduum Paschalnego, a także podczas uroczystości kościelnych zarówno w bazylice, jak i innych kościołach. Wykonujemy tradycyjne pieśni, jak również utwory powstałe niedawno. Nieobcy jest nam również chorał gregoriański.
Z chórem współpracują: dyrygentka Anna Kotulska oraz sanktuaryjni organiści. 

Opiekun duchowy: ks. Adam Zgodzaj.

źródło: bazylikapiekary.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *