Ogień miłości. Motocyklowa pielgrzymka do Watykanu

Autor: Aleksandra Mularczyk

źródło: krakow2016.com
Z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w sobotę, 18 czerwca, wyruszyła do Rzymu motocyklowa pielgrzymka „Iskra Miłosierdzia”. Głównym punktem pielgrzymki będzie spotkanie motocyklistów z papieżem Franciszkiem. 

Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą Świętą rozesłania odprawioną w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie o godz. 7.30, której przewodniczył ks. dr Franciszek Ślusarczyk. Następnie motocykliści eskortowani przez policję przejechali do Myślenic. Stamtąd podzieleni na grupy będą zmierzać do wyznaczonych miejsc noclegowych na Słowacji, w Austrii i Włoszech. Na trasie każda z grup będzie odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Na Słowacji, pielgrzymi wezmą udział w Wieczorze Miłosierdzia przy Narodowej Bazylice Słowackiej p.w. Matki Bożej Siedmiobolesnej w miejscowości Šaštín-Stráže, podczas którego zostanie rozpalona pochodniami iskra Miłosierdzia.
– Nieważne są kilometry, chodzi o to, żebyśmy byli świadomi ogromnej łaski, której doświadczyliśmy. Łaski świadczenia o Chrystusie Miłosiernym. Pan powołał nas nie tylko żebyśmy ofiarowali Franciszkowi dary, ale żebyśmy omadlali Europę, powierzali nasze sprawy i naszych bliskich – mówił ks. Adam Parszywka Komandor „Iskry Miłosierdzia”.
Głównym punktem pielgrzymki będzie spotkanie z Ojcem Świętym podczas Audiencji Generalnej na Placu św. Piotra. Motocykliści wręczą papieżowi dar – białą skórzaną kurtkę z  logiem ŚDM na plecach, kask z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego wykonany przez krakowskiego artystę –Marka Jusięgę i krzyż przygotowany przez motocyklistów z Raciborza wykonany z elementów stosowanych do konstrukcji motocykli.
– Kiedy dowiedziałem się o inicjatywie od razu chciałem jechać. To wewnętrzne pragnienie realizować cel tej pielgrzymki – głosić i świadczyć o Bożym miłosierdziu – mówił uczestnik ks. Andrzej Tarasiuk.
Pielgrzymka organizowana jest przez Komitet Organizacyjny ŚDM, stowarzyszenie Salezjański Wolontariat Misyjny we współpracy z Województwem Małopolskim jako przygotowanie do lipcowego spotkania młodych. Inicjatywa została objęta patronatem księdza kardynała Stanisława Dziwisza. Do udziału w pielgrzymce zgłosiło się 180 chętnych, którzy w środę (22 czerwca) na Placu św. Piotra w Rzymie przybędą na 130 motocyklach. Do grupy pielgrzymów z Polski na trasie dołączą się motocykliści ze Słowacji. Pielgrzymce towarzyszyć będzie Telewizja Polska oraz camper Małopolskiej Organizacji Turystycznej, który będzie promować Polskę oraz w szczególności Region Małopolski.
– To dla nas wspaniałe połączenie wyprawy motocyklowej z duchowym wyzwaniem – mówił Paweł Adamek, uczestnik pielgrzymki.
– Życzę i sobie i wam, żebyśmy poczuli i doświadczyli w sercach Bożego Miłosierdzia i rozlewali je na cały świat – mówił ks. Adam.

Galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ.

Izabela Czak

fot. Paulina Krzyżak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *